Nie znalazłeś odpowiedzi? Zadaj pytanie

Zadaj pytanie

Jak sprawdzić firmę pożyczkową?

Najnowsza odpowiedź: Czwartek 14 styczeń 2016 19:36
Gość
Gość

Jak mogę sprawdzić firmę pożyczkową czy nie są jakimiś oszustami, czy nie zostanę oszukana lub wrobiona w podpisanie jakiejś nieuczciwej umowy? Interesuje mnie pożyczka uczciwa bo sama taka jestem i nie chciałabym wpaść w długi z takiego powodu.

Napisz odpowiedź

Czwartek 4 wrzesień 2014 19:49
AnnaKowal
odpowiedział/a:
AnnaKowal

W takim wypadku najlepiej jest udać się do banku po kredyt. Tylko banki objęte są funduszem gwarancyjnym, więc nawet jakby taki bank zbankrutował to nie będziesz miała żadnych problemów i nikt nie każe ci od razu zwracać pożyczonej sumy. Niestety pożyczkodawcy tacy jak znana nam wszystkim firma żądają horrendalnych odsetek. Każdą umowę trzeba czytać przed podpisaniem. Nawet jak znajdziesz tanią pożyczkę w jakiejś firmie sprawdź na przykład czy firma ta naprawdę istnieje i czy jest zarejestrowana w Polsce. Możesz to zrobić po numerze Regon. Po drugie jeśli nie rozumiesz jakiegoś zapisu w umowie zawsze możesz poprosić o wytłumaczenie lub konsultację innej osoby. Ważne jest też, aby można było odstąpić od umowy pożyczki w określonym terminie bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Skomentuj odpowiedź

Czwartek 12 luty 2015 12:47
PozyczkiOpinie
odpowiedział/a:
PozyczkiOpinie

Jeżeli chodzi o firmy pożyczkowe pozabankowe to pierwszym krokiem jaki możesz zrobić to przeczytać opinie na jej temat w internecie. Nasze forum opinii jest takim miejscem gdzie znajdziesz opinie o większości dostępnych w internecie ofert pożyczek - www.pozyczkiopinie.pl

Skomentuj odpowiedź

Niedziela 15 luty 2015 14:22
gość
gość

Teraz to i bez trudu znajdziesz rankingi firm pożyczkowych. Możesz sobie w jednym miejscu sprawdzić wszystkie firmy, porównać ich oferty i oprocentowanie. Plus dodatkowe warunki jak minimalny wiek pożyczkobiorcy. Za każdym razem musisz przeczytać regulamin pożyczki i umowę zanim zaakceptujesz.

Skomentuj odpowiedź

Sobota 9 styczeń 2016 17:01
AnnaKowal
odpowiedział/a:
AnnaKowal

Niestety zauważyłam, że w tych rankingach są oferty mocno promowane... a wcale nie takie świetne. Nie tylko regulamin, ale też cały FAQ, opinie innych osób i wreszcie umowę trzeba przeczytać, nawet kilka razy.

Skomentuj odpowiedź

Czwartek 14 styczeń 2016 19:36
gość
gość

Nigdy nie zgadzaj się na wpłacenie jakichkolwiek pieniędzy zanim dostaniesz pożyczkę. Często tak właśnie oszuści robią, że biorą od ciebie pieniądze niby na ubezpieczenie, a ty pożyczki nie dostajesz.

Skomentuj odpowiedź

Podobne pytania

Jak sprawdzić czy firma pożyczkowa mnie nie oszuka?

odpowiedział/a: gość; Niedziela 8 luty 2015 18:34

Jak sprawdzić firmę po NIP?

odpowiedział/a: AnnaKowal; Czwartek 24 grudzień 2015 19:43

Jak sprawdzić firmę w KRD?

odpowiedział/a: gość; Czwartek 14 styczeń 2016 19:45

Jak sprawdzić ubezpieczenie oc?

odpowiedział/a: gość; Piątek 13 marzec 2015 20:37

Jak sprawdzić kandydata do pracy?

odpowiedział/a: Gość; Sobota 20 wrzesień 2014 15:28