Nie znalazłeś odpowiedzi? Zadaj pytanie

Zadaj pytanie

Grupa krwi

Jak sprawdzić czy należy mi się grupa inwalidzka?

coraz większa, a że mam problemy ze wzrokiem od urodzenia to zastanawiam się czy nie należy mi się w końcu grupa inwalidzka? Jak mam to sprawdzić? Mam wyniki badań sprzed lat i obecne, ale gdzie z tym iść? (...)

Jak sprawdzić czy glukometr działa prawidłowo?

Popełniłem poważny błąd, albowiem, żeby obliczyć wartość krwi z osocza na podstawie krwi pełnej kapilarnej wystarczy wartość krwi pełnej pomnożyć przez 1,11. Tak więc dla krwi pełnej kapilarnej 100 mg/dl (5,55 mmol/l) b (...)

Jak sprawdzić badania krwi?

Odebrałem przed chwilą swoje badania krwi i niektóre wskaźniki nie mieszczą się w normie... Jestem tym bardzo zaniepokojony i chciałbym się dowiedzieć już teraz, sam co może mi dolegać, bo do lekarza z tymi wynikami pójd (...)

Jak sprawdzić cukrzycę?

Najprościej jest zrobić badanie krwi na obecność cukru. Idąc do każdej przychodni będziesz miał możliwość zbadania ilości cukru za pomocą zwykłego glukometra, który bada obecność cukru, a do tego badania wystarczy pobrać (...)

Jak sprawdzić grupę krwi?

W większości przypadków badanie związane z poznaniem grupy krwi jest płatne - jeśli chcemy sprawdzić ją na własną rękę. Można jednak uzyskać informację na temat swojej grupy również za darmo, jeżeli honorowo oddamy krew. (...)

może orientuje się czy bez robienia badań w szpitalu albo przychodni mogę sprawdzić gdzieś jaką mam grupę krwi? (...)

No niestety muszą Ci pobrać próbkę krwi, aby to sprawdzić. Nie musisz od razu robić pełnej morfologii. Wystarczy, że zgłosisz, że chcesz sprawdzić jaką masz grupę krwi. Ale uważaj w wielu przychodniach takie badanie jest (...)

Glukometry podają jedynie orientacyjne stężenie glukozy we krwi, tak więc w żadnym przypadku nie służą do diagnozowania cukrzycy. Do diagnozowania cukrzycy może jedynie posłużyć krew żylna z osocza, najczęściej pobierana (...)

Jak sprawdzić czy ma się boleriozę?

diagnozowania boleriozy jest test serologiczny, a więc badanie wykonane na podstawie labolatoryjnego badania krwi osoby podejrzanej o zarażenie się boleriozą. Średnio po około dwóch tygodniach po ukaszeniu w krwi choreg (...)

Jak sprawdzić poziom hormonów tarczycy?

ma domowego sposobu na sprawdzenie poziomu żadnego hormonu. Jedynym sposobem jest przeprowadzenie badania z krwi i to nie zwykłej morfologii ale przy braniu skierowania na badanie trzeba powiedzieć, że chodzi o zbadani (...)

Jak sprawdzić dlaczego nie chudnę?

ruszać a nie chudniesz może to być problem z twoim ciałem. Najlepiej idź do lekarza zrobić podstawowe wyniki krwi i jeśli lekarz zaleci także badanie cukru we krwi i TSH - tarczyca, może się okazać, że masz jakąś nielec (...)

Jak sprawdzić poziom krzemu w organizmie?

sprawdzić u siebie poziom krzemu. Czy jest możliwość sprawdzenia jego wysokości bez konieczności poboru krwi? Pytam, ponieważ przy każdym poborze krwi mdleję i gdy nie jest to ostatecznością wolałabym z tej "o (...)

Jak sprawdzić poziom cukru we krwi?

Jak mogę sprawdzić czy i ja na nią nie choruję? Czy da się domowymi sposobami określić poziom cukru we krwi, czy konieczna jest wizyta w laboratorium/u lekarza? Czy trzeba się do takiego badania jakoś specjalnie p (...)

Nie ma domowych sposobów. Najlepiej idź na badanie krwi z oznaczeniem poziomu pierwiastków. Zapewne będzie płatne, ale wyjdzie ci wynik na 100 % pewny. (...)

i u mężczyzn poziom może być zaburzony. Najłatwiej i najpewniej jest to sprawdzić właśnie przez badanie krwi na ten hormon. Skierowanie może dać zwyczajnie lekarz rodzinny. (...)

Jeśli uważasz, że pielęgniarki przy badaniu poziomu cukru we krwi posługują się profesjonalnymi glukometrami to jesteś w błędzie. Żadne, ogólnodostępne elektroniczne urządzenie pomiarowe (glukometr, ciśnieniomierz, termo (...)

Jak sprawdzić poziom cholesterolu we krwi?

tej kwestii nie jest coś nie tak. W związku z tym chciałem zapytać jak mogę sprawdzić poziom cholesterolu we krwi? Znajomi wspominali też coś o dobrym i złym cholesterolu, jak się je rozróżnia i czy da się to zrobić sam (...)

Jak sprawdzić alkohol we krwi?

Dość często zdarza mi się wypić co nieco wieczorem, a następnie rano jechać samochodem. Jak mogę się upewnić, czy jestem wystarczająco trzeźwy, gdy nie mam alkomatu?

Musisz zrobić podstawowe badanie krwi z TSH. Wtedy ci wyjdzie czy masz za niskie, za wysokie czy w normie. Ale musisz to pokazać lekarzowi rodzinnemu, a jak coś będzie nie tak to dostaniesz skierowanie do endokrynologa n (...)

są to informacje wiarygodne, tylko mogą "zarysować" ogólne powody dotyczące danych zmian w wyniku krwi. (...)

Jak sprawdzić u siebie poziom testosteronu?

musi być tylko spadek testosteronu. Może to być wiele innych rzeczy. Najlepiej jest zrobić ogólne badania krwi plus oznaczenie poziomu testosteronu. Wtedy ci wyjdzie co może być nie tak. (...)