Nie znalazłeś odpowiedzi? Zadaj pytanie

Zadaj pytanie

Jak sprawdzić logowania na facebooku?

Najnowsza odpowiedź: Niedziela 5 marzec 2017 17:44
Gość
Gość

Ostatnio jak co kilka miesięcy robiłam "przegląd" znajomych na facebooku i zauważyłam, że znajduje się tam osoba, do której zarówno ja nie wysyłałam zaproszenia, jak również jestem pewna, że nie zaakceptowałam zaproszenia od tej osoby. Przez tę sytuację mam podejrzenia, że ktoś oprócz mnie loguje się na moim profilu. Jak mogłabym sprawdzić logowania na facebooku? Czy jest możliwość sprawdzenia skąd - z jakiego dokładnie miejsca - były te logowania?

Napisz odpowiedź

Wtorek 22 lipiec 2014 11:52
Natka
odpowiedział/a:
Natka

Aby sprawdzić czy ktoś obcy logował się na nasze konto na Facebooku wystarczy skorzystać z opcji udostępnianej przez sam portal społecznościowy, a mianowicie funkcji wysyłania powiadomień o logowaniu z innego adresu IP niż zazwyczaj. W tym celu w panelu użytkownika, w zakładce bezpieczeństwo zaznaczamy opcję "powiadomienia dotyczące logowania" i wybieramy czy chcemy je otrzymywać mailowo czy też SMS-em. Od tego czasu każde logowanie na nasze konto będzie rejestrowane i w przypadku sesji z innego komputera otrzymamy na ten temat szczegółowe informacje.

Chcąc jednak sprawdzić historię logowań, musimy skorzystać z opcji wyłączania aktywnych sesji (czyli niewyłączonych zdalnie logowań z innych komputerów). Jeżeli nasz szpieg nie był przezorny, z pewnością uda nam się sprawdzić w ten sposób kto logował się na nasze konto. W tym celu znowu otwieramy zakładkę Bezpieczeństwo, a następnie wybieramy opcję "Aktywne sesje", gdzie znajdziemy informacje na temat ostatnich logowań na nasze konto. Wystarczy kliknąć "Zakończ aktywność", aby wyłączyć dostęp z danego komputera.

Skomentuj odpowiedź

Sobota 5 wrzesień 2015 15:52
gość
gość

Możesz też w ustawieniach profilu zrobić taki myk, że do logowania potrzebujesz aby system wysłała ci kod sms na podany numer telefonu i zamiast hasła wpisujesz ten kod z smsa ;) Albo w ogóle po wpisaniu loginu i hasła dostajesz sms, że się ktoś zalogował. jak to nie ty... to cóż szukaj sprawcy albo zmień hasło i nie zapisuj go w przeglądarce.

Skomentuj odpowiedź

Niedziela 5 marzec 2017 17:44
AnnaKowal
odpowiedział/a:
AnnaKowal

Właśnie najlepiej dodaj sobie do profilu swój numer telefonu komórkowego i w ustawieniach ochrony danych zapisz, żeby przy logowaniu przychodził sms z jednorazowym hasłem. Poza tym jak masz podejrzenia, że ogólnie ktoś inny korzysta z twojego komputera to zmień hasło na inne i niezbyt łatwe do odgadnięcia przez pozostałe w domu osoby.

Skomentuj odpowiedź

Podobne pytania

Jak sprawdzić co lubię na facebooku?

odpowiedział/a: AnnaKowal; Niedziela 5 marzec 2017 17:46

Jak sprawdzić, ile czasu byłem na facebooku?

odpowiedział/a: gość; Piątek 11 wrzesień 2015 12:49

Jak sprawdzić o czym piszą znajomi na facebooku?

odpowiedział/a: Gość; Wtorek 5 styczeń 2016 13:53

Jak sprawdzić na facebooku kto mnie zablokował na czacie?

odpowiedział/a: Gość; Niedziela 18 grudzień 2016 21:11

Jak sprawdzić kto lubi stronę na facebooku?

odpowiedział/a: AnnaKowal; Sobota 8 październik 2016 16:23