Nie znalazłeś odpowiedzi? Zadaj pytanie

Zadaj pytanie

Jak sprawdzić wysokość zniżek OC?

Najnowsza odpowiedź: Poniedziałek 16 luty 2015 20:59
Gość
Gość

Od kilku lat zawsze byłam współwłaścicielem pojazdów mechanicznych - samochodów - razem z moim ojcem. Ostatnio jednak postanowiłam kupić samochód na własną rękę, co wiąże się również z tym, że na siebie będę musiała zawrzeć umowę ubezpieczenia OC. Chciałam się dowiedzieć, w jaki sposób mogłabym sprawdzić wysokość zniżek za ubezpieczenie OC, które są mi należne. Czy mogę to sprawdzić przez Internet?

Napisz odpowiedź

Niedziela 20 lipiec 2014 21:35
jeska
odpowiedział/a:
jeska

Jeśli jesteś współwłaścicielem pojazdu, który miał opłacane składki OC proponuję, abyś skontaktowała się z ubezpieczycielem, z którym aktualnie masz zawartą umowę na ten właśnie samochód. Ubezpieczyciel, u którego masz "wykupione" OC posiada informację na temat tego, jak zniżki obowiązują na polisę, którą opłacasz i takiej informacji powinien Ci udzielić. Ważne, abyś przed telefonem do firmy ubezpieczeniowej ustaliła, jaki numer polisy masz z nimi zawarty - pozwoli to na łatwiejsze i szybsze odszukanie Twoich danych przez konsultanta.

Skomentuj odpowiedź

Niedziela 24 sierpień 2014 17:53
tytan
tytan

A ja mam pytanie trochę z innej beczki... Otóż w ostatnim czasie bardzo słabo stoję finansowo, a samochodem dużo nie jeszcze, kontroli policyjnej nie miałem od 5 lat. I kusi mnie bardzo mocno, żeby na jakiś czas wstrzymać płacenie OC, będę uważał na drodze i jeszcze mniej jeździł. Jednak zastanawia mnie co grozi za brak OC, kary są wysokie?

Skomentuj odpowiedź

czaka

Niedziela 24 sierpień 2014 18:01 | czaka |

Kary za brak OC są dosyć dotkliwe, więc radzę poważnie przemyśleć tę kwestię... Jeżeli zostaniesz przyłapany, że nie masz zapłaconego OC dłużej niż 2 tygodnie, to kara jaką zapłacisz wynosi 3360 złotych. W przypadku przerwy w ubezpieczeniu mieszczącej się w 3 dniach grzywna wynosi 670 zł, natomiast do 14 dni zapłacisz 1680 złotych. Chodzi oczywiście o samochody osobowe, przy samochodach ciężarowych kary są te jeszcze wyższe.

Miej też świadomość, że nie tylko policja przy kontroli może sprawdzić czy Twoje auto jest ubezpieczone. Pracownicy UFG sami monitorują ciągłości w płatności i w ten sposób wykryli już kilka tysięcy osób. Ze swojej strony radzę Ci zapłacić.

Niedziela 24 sierpień 2014 20:40
AnnaKowal
odpowiedział/a:
AnnaKowal

Ponadto w przypadku stłuczki czy wypadku poniesiesz takie kary finansowe (zwłaszcza jak ktoś trafi do szpitala), że do końca życia odechce Ci się jeździć autem. Po drugie OC wcale nie jest takie drogie w porównaniu do komfortu psychicznego jaki daje. Zniżki przez te kilka lat współwłaścicelstwa już Ci pewnie naleciały . Na przykład tutaj masz opisane jak policzyć swoją zniżkę - http://ipolisa.pl/Znizki-OC-zasady-obliczania,artykul,388 Ale najlepiej skontaktować się ze swoim ubezpieczycielem. On Ci wszystko powie. A jak wyda Ci się za drogo możesz poszukać innej oferty.

Skomentuj odpowiedź

Poniedziałek 16 luty 2015 20:59
gość
gość

Możesz skorzystać z internetowych stron, gdzie podajesz dane od kiedy masz prawko, jakim autem jeździsz i tam ci wyrzuca listę ubezpieczeń wraz z cenami albo idź do przedstawiciela który do tej pory wam auta ubezpieczał niech ci sprawdzi w programie jakie zniżki ci się należą.

Skomentuj odpowiedź

Podobne pytania

Jak sprawdzić wysokość emerytury?

odpowiedział/a: Gość; Niedziela 24 sierpień 2014 17:46

Jak sprawdzić lata bezszkodowej jazdy?

odpowiedział/a: Kocham Diankę; Piątek 22 styczeń 2016 15:44

Jak sprawdzić cenę biletu pkp?

odpowiedział/a: gość; Sobota 30 maj 2015 15:58

Jak sprawdzić jakość ropy?

odpowiedział/a: AnnaKowal; Piątek 24 lipiec 2015 16:03

Jak sprawdzić rabat w orange open?

odpowiedział/a: rolex; Środa 13 sierpień 2014 15:19